EMS (Elektronik Kas Uyarı Sistemi)

EMS (Elektronik Kas Uyarı Sistemi)

Dünyada ki tek USA FDA onaylı Elektronik Kas Uyarı Teknolojisi aynı zamanda nöromuskuler elektrikli uyarı veya elektro mikro uyarı olarak da bilinen sağlıklı ve güvenli elektrik akımları ile kasların uyarılması ve kasılması esasına dayanmaktadır. Akımlar bir aygıt tarafından oluşturulmakta ve elektrotlar aracılığı ile doğrudan uyarılacak olan kaslara ulaşmaktadır. Bu yeni teknoloji ile vücuda giyilen bir yelek ve üzerindeki elektrotlar sayesinde bir taraftan elektriksel kas uyarımı yapılırken, aynı zamanda uzman bir eğitmen eşliğinde aktif olarak egzersiz yapılır. Aslında elektrik uyarımı ile kası aktive etmek, yıllardır fizik tedavi ve rehabilitasyonda kullanılan bir yöntemdir.

Sinir hasarı nedeniyle kasın uyarılamadığı durumlarda, ya da kasın yeterince kullanılmaması nedeniyle kütlesinin azaldığı ve gücünü kaybettiği durumlarda dışarıdan uygulanan bu elektrik akımları kas erimesini engellemektedir.

-25 dakikalık antrenmanlar sırasında kaslar ve tendonlar zorlanmadan çalıştırılır.

 

-EMS Sistemi vücudun tüm kaslarını etkiler ve tüm lifleri güçlendirir.

 

-Düşük yoğunluklu, farklı akımlar veren EMS ekipmanı vücut kaslarınızın %90’ını aktive ederek vücudunuzu en etkili biçimde şekillendirir.